Instagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Instagram Arama Geçmişinin Silinmesi

Sosyal medyada merak sonucu yapılan aramalar birçok kişinin başına dert açmıştır. En çok kullanılan sosyal medya hesaplarından birisi olan instagram kullanıcılarda bu sorundan mustarip olmaktadır. Instagram arama geçmişi silme yolları konusunda birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler uygulandığında instagram arama geçmişi silinmiyor çözüm sağlanacaktır. 

Instagram bu problemi güncelleme ile çözüm sağlamaya çalışmıştır. Mobil kullanıcılar hesaplarında son yayınlanan güncellemeyi yüklemeleri gerekmektedir. Güncelleme sonrasında kendi profilinizden instagram uygulamasının sağ tarafında bulunan üç nokta kullanılarak öğeyi gizle veya arama geçmişini sil seçeneği seçilerek gizleyebilir veya silebilirsiniz. Fakat bu işlem sonrası arama yapılmaya çalışıldığında gizlediğiniz öğenin ilk harfini yazdığınızda gizlediğiniz arama üst tarafta yer alacaktır.

Bu sorunun çözümü için ise güncel hesabınızdan görünmesini istemediğiniz kişi ya da sayfa engellemek bu soruna çözüm sağlayabilmektedir. Bu yöntem çözüm sağlamaz ise arama alanında sizin için sorun oluşturmayacak aramalar yaparak aramalar yaparak görünmesini istemediğiniz aramaları daha alt sıralara atabilirsiniz. Bu arama manipülasyonu ile kimi aradığınız gizlenebilir. Bu yöntemin dışında başka yöntemlerde mevcuttur.

Önbelleğin Silinme

Telefonunuzda ayarlar bölümünden uygulamalar bölümüne girilerek instagramı seçin. Ön belleği sil seçeneğini seçerek arama geçmişini, iletişim kurulan kişileri silebilirsiniz. Bu yöntemin seçilmesi sonucu kaydedilen şifrenizin silinmesine yol açabileceği için giriş şifrenizi hatırlamanız gerekmektedir. Daha sonra instagramı açarak deneme yapın. Bu yöntemde bazen işe yaramayabilmektedir.

Uygulama Kaldırma

Uygulamayı kaldırarak instagram arama geçmişini silme veya harf geçmişi silme sağlanabilmektedir. Uygulamayı kaldır seçilerek instagram silinmelidir. Bu yöntem sadece kendi başına etkili olmayacaktır. Instagramla ilişkili olan uygulamaları da kaldırmalısınız. Instagram ve ilişkili uygulamalar kaldırıldıktan sonra telefonunuzun belleğinde kalan bir dosya olup olmadığını kontrol edin. Eğer kaldırma işlemi ile otomatik olarak kaldırılmayan dosya varsa bu dosyaları da silin.

Instagramı telefonunuzun işletim sistemine uygun olan uygulama sayfasından uygulamayı tekrar yükleyin. Kurulan yeni uygulamaya şifrenizi girerek deneme yapın. Büyük ihtimalle sorununuz çözülecektir. İndirilen uygulama güncelleme yapılmamış uygulama olacaktır. Bu nedenle hesabınızın tekrar güncellemesinin yapılması ve bağlı uygulamaların tekrar indirilmesi ve kurulması çözüm sağlayacaktır.yükleniyor

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Kredi kartı ile alışveriş, taksit gibi imkanlardan yararlanmak için hemen aramıza katılın!

Hemen Hesap Oluştur!