Instagram Hashtagleri Ve Dogru Kullanimlari

 İnstagram Hashtagleri Ve Doğru Kullanımları 

Akıllı cihaz ve internet teknolojilerinin gelişmesiyle, hemen hemen herkes bu akıllı cihazları kullanmaya başlamış, kişiler sürekli online olarak internete girer olmuşladır. Kişiler açmış oldukları sosyal medya hesaplarından sürekli paylaşım yapar durumdadırlar. Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından birisi de Instagram’dır. Instagram kullanımı ile hashtag kelimesi de hayatımıza girmiştir.

 Hashtag en genel anlatımıyla; aynı başlık taşıyan içeriklerin toplandığı havuzdur. Kişiler Instagram paylaşımlarını etiketleyerek, bu paylaşımın aynı ismi taşıyan havuza gitmesini sağlarlar. Bir konu hakkında paylaşım arayan kişiler, istedikleri kelimeyi girdiklerinde bu kelimenin etiket olarak kullanıldığı tüm paylaşımları görebilirler.

 Hashtaglerin Doğru Kullanımı ve Takipçi Arttırmak

 Paylaşımlarınızda hashtaglarin doğru kullanımı, gerek etkileşimlerinizi arttıracak, gerekse de instagram takipçi sayınızın artmasını sağlayacaktır. İlk olarak dikkat etmeniz gereken konuların başında paylaşımlarınızda çok fazla etiket yani hashtag kullanmamaktır. Bu konu sizin paylaşım ciddiyetinizi muhafaza etmekte (burada kast edilen ciddiyet komik olmama durumu değil, kalitedir) ve takipçi sayınızı arttırmaktadır. Bazı etiketler size 1000’e yakın takipçi dahi kazandırabilmektedir.

 Paylaşımlarınızda kullanacağınız hashtaglerin günlük konular ile ilgisi de önemlidir. Yani o gün popüler olan etiketler ile ilgili kaliteli ve özgün paylaşım yaparak ve bu paylaşımda hashtag kullanarak, popülerliğinizi birdenbire arttırarak çokça takipçi kazanabilirsiniz. Bu tarz paylaşımlar bir kartopunun kar üzerinde yuvarlanması gibi, paylaşıldıkça etkileşimi arttıracak, daha da fazla paylaşılacak ve bu da birçok takipçinin hesabınızı takip etmesine sebep olacaktır.

 Kalite, Özgünlük ve İsabetli Etiketleme

 Şu asla unutulmamalıdır ki; Paylaşımların özgün ve kaliteli olması çok önemlidir. Çünkü sosyal medyada binlerce paylaşım yapılmakta ve bu paylaşımların bazıları kopya unsurları bulundurmaktadır. Yapılan sosyal medya araştırmalarında, kullanıcıların kopya içerikleri oldukça itici buldukları ve bir nevi de emek hırsızlığı kabul ettikleri, bu tarz paylaşım yapanları takipten çıkardıkları görülmektedir. Bu açıdan özgün olmak çok önemlidir. Özgün, kaliteli ve de gündeme uygun hashtag kullanılarak yapılacak paylaşımlar kesinlikle çok fazla etkileşim alacak ve de bu da kullanıcılara takipçi olarak dönecektir. Ayrıca instagram takipçi satın al şeklinde hizmet veren hesaplarda bulunmaktadır.

 yükleniyor

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Kredi kartı ile alışveriş, taksit gibi imkanlardan yararlanmak için hemen aramıza katılın!

Hemen Hesap Oluştur!